Klinkier

To nowoczesna architektura z korzeniami sięgającymi starożytności. Fenomenami w wyrobie cegieł byli już starożytni Egipcjanie. Na przestrzeni dziejów technologie wyrobu cegieł z gliny mocno ewoluowały i dawały coraz to większe możliwości. Wiele budynków mających po kilkaset lat zawdzięcza – do czasów obecnych – swoje piękno i trwałość właśnie dzięki takiemu budulcowi jak cegła.

Obecne wyroby klinkierowe słyną z niezrównanej palety kolorystycznej oraz co najważniejsze z trwałości, z twardości i mrozoodporności.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo cegły i płytki RĘCZNIE FORMOWANE największych europejskich producentów jak VENDERSANDEN (95 lat historii) i ENGELS (107 lat historii) oraz płytki klinkierowe polskiego producenta KING KLINKIER w fenomenalnych wzorach OLD CASTLE, DREAM HOUSE I KING SIZE.

Cegły ręcznie formowane

To określenie, chociaż mylnie sugeruje sposób wytwarzania cegieł jest ściśle powiązane z tradycją cegieł, które swoim wyglądem i strukturą przypominają starą cegłę – porowatą, nadgryzioną zębem czasu, i chociaż uszkodzoną to w dalszym ciągu piękną.

Więcej

Schody: Gresmanc i Interbau

Wytrzymałe i eleganckie – płytki klinkierowe na schody zewnętrzne oraz klinkierowe płytki podłogowe to doskonały wybór dla osób, którym zależy na uzyskaniu efektownego wyglądu swojego domu na długie lata!

Więcej

Płytki klinkierowe

Ponieważ Klinkier należy do najodporniejszych na zniszczenia, zabrudzenia, czy wilgoć, materiałów jest rewelacyjnym rozwiązaniem na elewację, ścianę w salonie, klatkę schodową czy wreszcie kuchnię w stylu LOFT. Ponadczasowe piękno klinkieru podnosi prestiż każdej budowli!

Więcej